Tratnik, Polona: Predstavitev projekta v laboratoriju: IN VITRO + TRANSVRSTE

Tratnik, Polona: Predstavitev projekta v laboratoriju: IN VITRO + TRANSVRSTE

Spletni dostop do video vsebin je omejen zaradi avtorskih pravic. Za individualni ogled nas obiščite v +MSUM. Več informacij.
Naslov Predstavitev projekta v laboratoriju: IN VITRO + TRANSVRSTE
Tip Medijska umetnost, Akademski dogodek, Biotehnološka umetnost, Predavanje
Datacija 17. december 2008
Prizorišče Galerija Kapelica
Mesto produkcije Ljubljana, Slovenija
Produkcija Galerija Kapelica
Jezik slovensko
Format 720x576 pxl
Trajanje 15' 25"
URL Razstava Ekologija tehno uma / Ecology of Techno Mind exhibition
Evidenčna številka KAP-2008-AKAD-172

Sinopsis

V času projekta Polone Tratnik je postalo v Veliki Britaniji dovoljeno kloniranje med človekom in živaljo, kar pomeni, da je dovoljena manipulacija z umetnimi embrii, ki bodo vsebovali človeške embrionalne matične celice. S tem se odpira širok spekter novih možnosti, ki bodo omogočile uresničitev tako naših želja kot tudi naših strahov.

 

Razvoj biotehnologije nam ponuja številne nove možnosti, a s seboj prinaša tudi celo vrsto daljnosežnih sprememb, ki zadevajo sodobno družbo, kulturo in posameznika, ki jih moramo šele premisliti. Pri tem je pomemben moto: razmišljaj danes, ker bo jutri lahko prepozno.

 

Dr. Polona Tratnik je že v svojih prejšnjih projektih sodelovala z Zavodom RS za transfuzijsko medicino. Dr. Miomir Kneževič je mednarodno priznan strokovnjak na področju tkivnega inženiringa in regenerativne medicine. Na predstavitvi v Galeriji Kapelica predstavljata znanstvene in umetniške pristopek biotehnološkim praksam. Projekt In vitro + transvrste zajema različne postopke tkivnega inženiringa (ZTM in DCTIS) in kemijske analize biološkega materiala (UP ZRS) ter vključuje tako in vitro eksperimentiranje v mrtvem mediju kot tudi vzrejo in manipulacijo s transvrstami.

 

Projekt In vitro + Transvrste nastaja v sodelovanju z Zavodom RS za transfuzijsko medicino, Društvom za celično in tkivno inženirstvo Slovenije in Univerzo na Primorskem, Znanstveno - raziskovalnim središčem Koper.

Avtor/ica, skupina

Produkcija

Prizorišče

Podobno iz AV arhiva

Umetniško delo
Gracie Andy, Autoinducer_Ph-1, Ljubljana, 27. maj 2008, 15' 12"
Dokumentacija
Stone Sandy, Drive-By Theory [laboratorij], 9. Mednarodni festival računalniških umetnosti, MKC Maribor, Ljubljana, 30. maj 2003, 17' 19"